Značka Dormeuil

Historie Módního Imperia Dormeuil 

Když v roce 1842 Julius Dormeuil společně se svými bratry založil stejnojmennou firmu Dormeuil , na prvním místě stály důvody, které měly přiblížit lidem skutečné hodnoty a klasický styl. Tyto momenty, dnes možná více než kdy jindy,vstupují znovu do popředí a existence tohoto rodinného, bezmála stošedesátiletého impéria, potvrzuje, že původní myšlenka zakladatele byla správná.

Kořeny tohoto velmi starého francouzského aristokratického rodu sahají hluboko do minulosti, ale i dnes, kdy tohoto módního suveréna řídí již osmá generace rodiny Dormeuil, je jeho styl aktuální a určující pro ostatní firmy, které jeho látky používají pro výrobu toho nejlepšího. Značka Dormeuil se během doby stala symbolem vrcholné elegance a kvality, kterou vyhledávají ti nejlepší krejčovští mistři a šijí z jejich látek pro náročnou klientelu ty nejkrásnější pánské šaty.

Mezi klienty, diskrétní rouškou tajemství zahalené firmy, vždy patřili i zákazníci, kteří rovněž dosáhli světového věhlasu, a to jak vrcholní politici, filmové hvězdy, hudebníci, tak i příslušníci šlechtických rodů. Tato slavná firma již přes sto let (od roku 1889) šatí britskou královskou rodinu.
Poodhalit tato a jiná tajemství spojená s existencí tradiční rodinné firmy, která je dlouhodobě určující i pro velká módní konsorcia, není jednoduché. Avšak dotknout se krásy a získat klasický styl, který může mnoho napovědět, je možné. Nové kolekce pánských látek jsou pečlivě připravovány dvakrát do roka. Shlédnout  je můžete prostřednictvím dceřinné společnosti Delor i v České republice.

Historie Dormeuil sahá o tři století nazpět, dala vzniknout takovým látkám jako Sportex (1921), Tonik (1956), Laser (1988), Microlight (1990), Optima super 120s (1994) a v poslední době umožnila rozšíření tibetské látky Paschmina super 150s (1999) a zcela nové látky, původem z Mongolska, Guanaschina super 200s (2002) ,do celého světa. Salon Delor představuje kolekci látek Dormeuil v celé její šíři, včetně látek odlehčených a látek označovaných jako easy care. Sortiment čítá více než 8 000 materiálů.

Kořeny značky Dormeuil tvoří tradiční zakázková výroba klasických společenských oděvů, která nepřetržitě pokračuje ve více než 160 leté tradici zaměřené na stylové odívání mužů.

obr1

Dormeuil dnes:

Společnost Dormeuil dnes zaměstnává přibližně 1 800 pracovníků po celém světě. V průběhu let se Dormeuil vyvinul z prostého dodavatele tkanin ve společnost, která dodává látky nejvyšší kvality nejprestižnějším krejčovským a textilním závodům .
Společnost Dormeuil se stala také návrhářem a výrobcem nejskvělejší pánské konfekce a individuálně přizpůsobeného oblečení šitého na míru, což zákazníkům umožňuje, aby se zdokonalili v umění sebevyjádření prostřednictvím oděvu.

Společnost razila cestu myšlence oděvů šitých na míru již před 25 lety a je stále jednou z vedoucích společností, pokud jde o individuálně
přizpůsobené obleky šité na míru. Zůstala rovněž věrná svým kořenům a je jedním z nejiniciativnějších výrobců nových tkanin, vytvářejíc rok od roku látky nových vlastností, jako například Guanachina, Pashmina, Gold Club, Amadeus, Optima a Royal Ultimate . V tomto ohledu se Dormeuil nepřetržitě věnuje vývoji ještě skvělejších a luxusnějších vláken a tkanin.

V roce 1991 společnost Dormeuil zahájila výrobu oděvních doplňků, exkluzivního sortimentu, zahrnujícího košile, vázanky, pletené zboží, ponožky a opasky, takže její zákazníci mohou vypadat jako "gentlemani" od hlavy až k patě. Oděvní doplňky jsou vyráběny v Itálii nejlepšími odborníky a stejně jako u látek se při jejich výrobě používají materiály nejvyšší jakosti.

Společnost Dormeuil nikdy nepřestává hledat cesty, jak dále zlepšovat své výrobky a nabídnout nejlepší kvalitu i služby.
Pro Dormeuil jsou přijatelné pouze ty nejlepší suroviny.

Firma se řídí krédem: "Jakmile jde o materiály, nikdy nesnižujeme náklady." Proto byla Dormeuil vždycky vnímána jako dodavatel luxusního pánského zboží. Jen ty nejušlechtilejší materiály, jako jsou výběrové vlny od Super 100's až po vlastní firemní kvalitu Super 200's, kašmír, hedvábí a mohér, zajišťují výsledky a uspokojení hodné jména Dormeuil.

Další silnou stránkou Dormeuil je neustálé zlepšování prostřednictvím výzkumu a návrhářství. To znamená, že pro dosažení vytříbené kvality a výlučnosti firmy Dormeuil je třeba používat jen ty nejlepší suroviny.
Společnost zaměstnává pouze vysoce kvalifikovaný personál, takže na každém stupni výrobního procesu je odborník. To vše, včetně finální jakostní kontroly, zajišťuje stabilně vysoký stupeň kvality.

Kromě toho jsou zde ještě široké možnosti v podobě nabídky našeho rozsáhlého skladu. Nabízíme přibližně 8.000 druhů tkanin, naše řady oděvů šitých na míru, sezonní objednávky a třítýdenní objednávkový cyklus, plus kvalitu a spolehlivost našich zákaznických služeb.
Proto je Dormeuil pro většinu svých zákazníků preferovaným dodavatelem pánského oblečení, který jim zároveň nabízí i osvojení si umění sebevyjádření prostřednictvím oděvu.

Prodejci značky Dormeuil jsou vybíráni podle přísných kritérií. Musí být schopni nabídnout takový druh kvalifikace a individuální služby, jaký si zákazník zaslouží. Naši prodejci jsou naším dalším trumfem.
Firma Dormeuil se stala také návrhářem a výrobcem nejskvělejší pánské konfekce a individuálně přizpůsobeného oblečení šitého na míru, což zákazníkům umožňuje, aby se zdokonalili v umění sebevyjádření prostřednictvím oděvu.

Ústředí firmy Dormeuil je v Paříži. Součástí skupiny Dormeuil v Paříži je také divize Tkaniny, Konfekce (hotové oděvy, oděvy šité na míru) a dále Oděvní doplňky. Základna v Paříži se stará o zahraniční obchod, marketing, logistiku, účetnictví a personální politiku. Zpracovává veškeré objednávky došlé z celého světa, má svoje vlastní tiskařská zařízení a skladuje všechny tkaniny, které se po celém světě používají.
Dormeuil má závod na výrobu kolekce hotových oděvů a oděvů šitých na míru ve Francii a závod na výrobu oděvních doplňků v Itálii.